Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив політолог та політичний консультант Ігор Рейтерович.
У НАТО поки немає консенсусу, як саме цей потенціал використовувати, є різні пропозиції. Згадаймо статтю Бориса Джонсона, де колишній прем’єр-міністр Британії зазначав, що українські військові у перспективі можуть замінити частину військових США. Адже ЗСУ підготовлені, вмотивовані, навчені, до того ж вони отримуватимуть гарну заробітну плату та матимуть гарне спорядження.
Ігор Рейтерович також додав, що у разі такого рішення ЗСУ стануть важливим компонентом оборони НАТО на східному фланзі.
Існує така закономірність, що чим ближче країна розташована до України, тим жорсткіша в неї позиція та більша підтримка і навпаки: чим далі, тим позиція розпливчаста. Британія підтримує Україну максимально, але поки немає загального консенсусу усіх країн.
Водночас політолог зауважив, що до цього консенсусу вже доволі близько. Адже західні партнери розуміють, що Україна зараз “дає шанс НАТО” підготуватися до глобального зіткнення з РФ і ця позиція набирає все більше прихильників.
Є ще декілька країн, які поки думають, такі як Німеччина чи США. Вони ще не визначились, як діяти у цій ситуації. Я думаю, що рано чи пізно вони змінять свою позицію та зрозуміють, що Альянс з Україною буде зовсім іншою історією, ніж без нашої країни.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський 25 вересня зустрівся із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Обговорили питання ППО та прискорення розв’язання ситуації зі членством України в Альянсі. Окрім того, 24 вересня голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що запрошення до НАТО є частиною Плану перемоги, який має представити Україна у США.
25 вересня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган зазначив, що країни НАТО не мають консенсусу щодо українського питання, а деякі держави загалом не згодні зі вступом України в НАТО.