Про це повідомляє КМВА (Київська міська військова адміністрація).
Сьогоднішня ранкова ситуація в інформаційному просторі Києва стосовно так званих “вибухів” потребує додаткового роз’яснення.
У КМВА зазначають, що ЗМІ “систематично маніпулюють терміном — вибух”.
Вони безпідставно та безвідповідально називають “вибухом” будь-який доволі гучний звук без перевіреного розуміння причини його виникнення.
Що ж означає термін “вибух”
Термін “вибух” під час війни в першу чергу асоціюється із:
- застосуванням ворогом потужної зброї,
- проведенням військових навчань,
- ліквідацією вибухобезпечних предметів тощо.
Інколи вибух може бути техногенного характеру (наприклад, газ). Але, крім цього, існують фізичні явища як грім, або подолання літаком/ракетою звукового бар’єра, пояснюють в КМВА.
Що відбулось вранці 26 вересня
Зазначається, що сьогодні вранці, близько 10:00, практично одночасно з оголошенням повітряної тривоги, кияни чули гучний звук.
Численні пабліки та ЗМІ відразу видали в інформаційний простір повідомлення на кшталт: “вибухи в Києві”. Цією дезінформацією вони посіяли панічні настрої серед населення, наголошують в КМВА.
Люди можуть сприймати таку інформацію, наприклад, як результат ракетного удару по столиці. Хоча насправді ППО столиці не працювали, по території Києва ракетне озброєння ворога не застосовувалося і не було інших воєнних чинників, які могли бути причиною “вибуху”.
У КМВА додають, що відповідь на те, чи це був дійсно вибух, чи подолання аеробалістичної ракети “Кинджал” звукового бар’єра під час прольоту над Києвом — повинні давати фахівці, компетентні у цьому питанні.
Що передувало
Нагадаємо, що під час повітряної тривоги вранці 26 вересня телеграм-канали та очевидці почали поширювати інформацію про те, що чули “вибухи”. Зокрема кияни зазначали, що спочатку пролунали “вибухи”, а потім оголосили повітряну тривогу. Однак в КМВА цю інформацію спростували та наголосили, що ракетне озброєння ворога не застосовувалося.
Водночас моніторинговий паблік monitor припустив, що звуки “вибухів”, які українці чули у різних областях та які збіглись з траєкторією ракет “Кинджал” — це звуки подолання звукового бар’єра.