Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на своєму телеграм-каналі.
Як повідомив омбудсман, правоохоронні органи зафіксували вже 266 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів від початку 2024 року.
Загалом було пошкоджено близько 300 автівок у різних регіонах України.
Вбачаю, що в посяганнях на військовослужбовців є посягання не лише на здоров’я та власність окремої людини, але і на порядок управління, фундаментальні засади існування будь-якої держави, особливо в період дії воєнного стану.
Саме тому Лубінець надіслав до комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності ініціативний лист із запропонованими законодавчими змінами до Кримінального кодексу України.
Запропоновував запровадження спеціальної норми про посилену кримінальну відповідальність за вчинення посягань на здоров’я чи майно військовослужбовця або члена його родини у зв’язку з виконанням ним свого службового обов’язку.
Він переконаний, що запропоновані зміни «дуже важливі з погляду суспільної справедливості та необхідності посиленого захисту кримінальним законом військовослужбовців».
Нагадаємо, 2 жовтня 2024 року СБУ та поліція затримали на території Києва ще чотирьох поплічників російських спецслужб, які підпалювали авто Сил оборони України. Зловмисниками виявилося троє місцевих чоловіків і одна наркозалежна жінка віком від 21 до 34 років. Раніше всі вони окремо один від одного шукали швидкого заробітку у телеграм-каналах. Таким чином фігуранти потрапили до уваги російських спецслужб, які запропонували їм гроші в обмін на співпрацю.