Про це заявив журналістам генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
За його словами, питання того, як може бути використана надана Україні зброя — це справа окремих союзників.
“Юридично це можливо, тому що юридично Україна має право вражати цілі в Росії, якщо ці цілі становлять загрозу для України. Але чи будуть це робити окремі союзники, зрештою, завжди залежить від них”, — сказав Рютте.
Генсек НАТО розповів, що це питання було обговорено і під час тристоронньої зустрічі, де були присутні він, президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
“Ми це обговорювали. Але, зрештою, це залежить від окремих союзників”, — повторив Рютте.
Що відомо про дозвіл бити вглиб РФ
Президент Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Голова Пентагону Ллойд Остін 6 вересня зазначив, що далекобійної зброї українцям не дають, бо вони вже мають своє озброєння.
Президент США Джо Байден 13 вересня зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Перед зустріччю повідомлялося, що сторони мають обговорити дозвіл для ЗСУ на удари вглиб Росії. Проте рішення так і не було ухвалене.
Держсекретар США Ентоні Блінкен також зазначав 12 вересня, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання Україною далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.