Польща не поступиться у питанні ексгумації жертв Волинської трагедії. Ця тема «не повинна бути предметом політичних торгів».

КИЇВ24
Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський. Фото: Getty Images.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає TVN-24.

Дипломат нагадав, що порушував питання ексгумації жертв Волинської трагедії з очільником українського МЗС Сибігою та президентом України Зеленським.

За його словами, позиція Польщі є принциповою і вони не збираються займатися політичними іграми.

Ми не поступимося в цьому питанні. Перш за все, це не політичне питання, це не повинно бути предметом якихось торгів. Це просто християнський обов’язок, який показує, які ми.

Політик підкреслив, що його країна вимагає від України лише того, що вона дозволила Німеччині зробити зі 100 тисячами солдатів Вермахту, які були ексгумовані та поховані в окремих могилах на українській території.

Ми не торгувалися з німцями щодо поховання їхніх солдатів у Польщі чи з єврейською стороною, яка, навпаки, хотіла, щоб жертви злочину в Єдвабному не були ексгумовані… Ми вважаємо, що наші співвітчизники, які не були там агресорами, мають щонайменше такі ж права, як і солдати Вермахту.

Що відомо про Волинську трагедію

Волинська трагедія — етнічні чистки українців і поляків, які відбулися під час нацистської окупації в 1943–1944 роках. Українська повстанська армія протидіяла Армії Крайовій в умовах партизанської боротьби, що призвело до жертв серед цивільного населення. Встановлено імена близько 30 тисяч польських жертв та близько 10 тисяч українських жертв цих масових убивств.

13 вересня 2024 року міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна має провести ексгумацію жертв Волинської трагедії. Тоді він сказав, що в інакшому випадку Польща буде змушена «вжити більш жорстких заходів щодо України». Вже 17 вересня 2024 року у польських ЗМІ з’явилася інформація про те, що Володимир Зеленський та голова МЗС Польщі Сікорський посварилися у Києві, зокрема щодо теми ексгумації жертв Волинської трагедії. При цьому, МЗС Польщі має ідею, як «натиснути» на Україну — для цього політики використають майбутнє піврічне головування Варшави в ЄС у 2025 році.

Натомість президент Польщі 27 вересня закликав досягти прориву в історичних проблемних питаннях «не за допомогою шантажу». На його особисту думку, це не принесе добрих результатів.

2 жовтня 2024 року стало відомо про те, що Україна готується провести ексгумацію жертв Волинської трагедії. Такі роботи організують у 2025 році на Рівненщині. На них мають виділити щонайменше 1 мільйон гривень.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Квітня 2025
Більше новин