Про це розповів військовий експерт та речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі КИЇВ24.
Дійсно ситуація, наприклад, по Времівському напрямку, це межа Запорізької і Донецької областей, є доволі активізованою, тому що тут очевидна мета ворога — це зрізати цей плацдарм, стабілізувати лінію бойового зіткнення, ну і власне рухатися потім з півдня вже в бік Покровська. Тут все теж очевидно.
За його словами, Придніпровський напрям також є активним, адже ворог прагне повністю зачистити Лівобережжя від українських підрозділів. Також противник хоче зайти на острови, щоб атакувати правий берег Херсонщини, Херсон, громади біля Дніпра, а потім планувати активні наступальні дії.
Періодично це супроводжується, в тому числі там натяками або прямою мовою, що ворог готується форсувати Дніпро. Ми ж прекрасно розуміємо, що будь-яке намагання форсувати українську річку Дніпро для ворога буде самогубством.
До слова, 13 жовтня документаліст та військовий журналіст Богдан Пападін в ефірі КИЇВ24 розповів, що Збройні сили України не готові повною мірою обороняти Покровськ на Донеччині. Ми змушені говорити про те, що у нас є проблеми в управлінні військами. На його думку, Покровськ є стратегічним пунктом, який дійсно «може вирішити долю битви за Донеччину».
Зазначимо, 4 жовтня 2024 року в розвідувальному центрі Сил оборони Естонії допустили, що українські війська можуть бути змушені залишити Покровськ Донецької області до кінця 2024 року. За словами підполковника Кессельманна, росіяни нині продовжують утримувати ініціативу на фронті в Україні.
Нагадаємо, окупанти обстрілами пошкодили або знищили близько 80% критичної інфраструктури Покровська на Донеччині. У половині міста відсутня електрика, а також були пошкоджені газові комунікації та водопостачання. Станом на 4 жовтня 2024 лінія зіткнення проходила менш ніж за сім кілометрів до околиць Покровська. Там досі залишаються понад 13 тисяч людей, зокрема — 94 неповнолітніх.