Про це розповів політолог-міжнародник Артем Бронжуков в ефірі КИЇВ24.
Проблема виникла, у тому числі й через відсутність інституцій. От з власного досвіду спілкування, наприклад, з молдовськими політологами знаю, що у їхньому суспільстві також існує думка, а “чи не стати їм частиною Румунії, чи не повернутися в Радянський Союз”. Проблема в тому, що це суспільство знаходиться в такій транзитній фазі.
За його словами, у громадян Молдови не з’явилося національної ідеї. Вони не стали суверенними до кінця, чим і відрізняються від українців. Адже у нас є зрозуміла і чітка позиція, а також все українське стає трендовим. Натомість у молдован такого немає.
Тому в них ще не викарбувалася ця історія. Вони не розуміють власної ідеї й ідентифікації, і через це виникає величезна кількість проблем політичних. У тому числі й погані реформи, слабка економіка. Тому що багато в чому, умовно, і російські агенти, і олігархи заправляють балом, не даючи, умовно, і громадським інституціям розвиватися, і державі.
Варто наголосити, що 21 жовтня доктор історії та директор Інституту ефективної політики Молдови Віталій Андрієвський в етері телеканалу “КИЇВ24” розповів, що на президентські вибори у Молдові потужно впливає Росія та її гроші. За його словами, приблизно від 50 до 200 євро росіяни готові були платити громадянам країни за те, щоб ті “правильно” проголосували.
Нагадаємо, 21 жовтня у Молдові визначили переможця першого туру президентських виборів. Зазначається, що у країні обробили 100% протоколів. Більшість голосів набрала чинна лідерка Мая Санду. Її основним опонентом став Олександр Стояногло, якого підтримують проросійські партії.