Про це пише газета Financial Times, посилаючись на джерела.

Український чиновник, який говорив на умовах анонімності, повідомив про зниження частоти ударів по енергетиці останніми тижнями.

Зазначається, що домовленість про припинення ударів по енергетиці вигідна обом країнам.

Деталі переговорів

За словами джерел FT, Київ намагається відновити переговори за посередництва Катару. У публікації зазначається, що ці перемовини нібито були близькі до угоди в серпні, але припинилися через операцію Сил оборони в Курській області.

Видання зазначає, що угода ознаменувала б найбільш значну деескалацію війни з того часу, як Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну на початку 2022 року.

Журналісти зазначили, що російський диктатор Путін може не погодитися на такі умови, поки українські сили перебувають на території Курської області. Крім того, наразі Україна не має наміру припиняти атаки на нафтопереробні об’єкти на території Російської Федерації.

РФ має намір атакувати АЕС в Україні

Нагадаємо, 21 вересня 2024 року міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Кремль готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України напередодні зими. Голова МЗС уточнив, що мовиться про відкриті розподільчі пристрої атомних станцій та підстанції передачі, які є критичними для безпечної роботи атомної енергетики. Це “створює високий ризик ядерного інциденту, який матиме глобальні наслідки“.

24 вересня 2024 президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю для ABC News ствердив, що Росія використовувала китайські супутники для фотографування українських АЕС. Він зазначив, що це може робитися для підготовки до можливих ударів по ядерних об’єктах України.

РФ дійсно планує обстріляти об’єкти ядерної енергетики й пошкодити розподільчі потужності атомних станцій України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони Андрій Коваленко.