Про це повідомив памʼяткоохоронець Дмитро Перов, який створив петицію.

У петиції висунута вимога зупинити демонтаж історичного паркану та розробити проєкт її реставрації і відновлення.

Дмитро Перов нагадав, що минулого тижня заступник голови КМДА Петро Пантелеєв звертався до міської влади з проханням не підтримувати петицію.

Він зазначив, що не весь паркан Байкового визнаний об’єктом культурної спадщини.

Нагадаємо, на Байковому кладовищі почали роботи із заміни частини огорожі на нову. Водночас за металевим парканом видно будівельний майданчик із новим фундаментом і бетонним монолітом, який свідчить про те, що там збираються звести якусь капітальну споруду.

Відомо, що на місці будівництва раніше був громадський туалет площею 123 квадратних метри. Наразі у державних реєстрах вказано, що з 2022 на даній ділянці розміщено нежитлову будівлю площею 600 квадратних метрів, власником якої є “Інвест-промоушен”. Хоча будується вона тільки зараз.

У КМДА підтвердили, що по вулиці Миколи Грінченка, 10/6 триває будівництво, але водночас кажуть, що йдеться про “реконструкцію приміщень нежитлової будівлі”, тобто вбиральні, а не капітальне будівництво. Зазначена ділянка перебуває в комунальній власності територіальної громади міста Києва.

Також у КМДА зазначили, що не видавали містобудівні умови та обмеження на проєктування і будівництво об’єкта біля Байкового. Будівництво триває на підставі видачі контрольної картки, яку замовнику видав Департамент територіального контролю Києва. Замовником виступає ТОВ “Інвест промоушен”, а виконавцем — ТОВ “Бп “Еталон-буд”.

Крім цього, зазначили, що використовують документи з Реєстру будівельної діяльності, яким управляє Мінінфраструктури, а не КМДА. Водночас у КМДА підтвердили, що Байкове кладовище є пам’яткою історії та культури, але не відповіли на запитання, чи не порушує це будівництво межі історичного ареалу, в якому розташоване кладовище.