Про це повідомила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Останнім кроком у процедурі стало передання дипломатичної ноти від США. Її вручила тимчасова повірена у справах США в Україні Джулі С. Девіс.

“Тепер можна офіційно вважати, що Фонд запущено”, — зазначила Свириденко.

За її словами, переговорна команда виконала завдання, поставлене президентом Володимиром Зеленським. Механізм Фонду передбачає спільне управління Україною та США, а також спільне інвестування у відновлення та розвиток України на принципах рівноправного партнерства.

“Робота Фонду орієнтована на майбутнє, в якому США і Україна спільно вкладають у відновлення і розвиток нашої держави”, — додала міністерка.

Раніше Свириденко в інтерв’ю The Times наголосила, що угода зі США щодо українських корисних копалин “набере практичного сенсу лише після першого фінансового внеску з американського боку”. За її словами, реалізація домовленостей потребує інвестицій обсягом від 5 до 10 мільярдів доларів, оскільки нові проєкти вимагають геологічних досліджень і техніко-економічного обґрунтування — це складний і дорогий процес. Британське видання також зазначає, що Україна має значні запаси сировини, зокрема 19 мільйонів тонн графіту, третину всього європейського літію та великі родовища рідкісноземельних металів.

У квітні 2025 року Україна уклала зі США угоду про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (так звану угоду про надра або угоду про корисні копалини). Вона передбачає, що США отримають ранній доступ до даних про інвестиційні можливості в надрах України.