Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
За даними Міноборони України, з лютого 2023 по лютий 2025 року було зафіксовано понад 6 900 випадків застосування боєприпасів із хімічними речовинами. Лише за період 24 грудня 2024 – 24 січня 2025 року зафіксовано 844 такі випадки. Також зареєстровано понад 2 100 звернень українських військових до медичних закладів із симптомами хімічного ураження, зокрема три летальні випадки.
Очільник української делегації, заступник директора департаменту міжнародної безпеки МЗС Андрій Касьянов наголосив на зростанні випадків використання Росією небезпечних хімічних речовин, як методу ведення війни проти України.
“Українська делегація привернула увагу до другого звіту ОЗХЗ, в якому було підтверджено, що передані Україною докази у формі 4 російських газових гранат РГ-Во і відповідних зразків ґрунту і трави, місять речовину CS, яка входить до складу засобів ведення боротьби із масовими заворушеннями. Окремо було наголошено, що за інформацією компетентних органів України вказані гранати РГ-Во виготовляються на російських підприємствах, зокрема в науковому центрі “Прикладної хімії” та Науково-прикладному інституті прикладної хімії“, – йдеться в заяві.
Україна вимагає продовжувати ізоляцію Росії та недопущення її до складу Виконавчої ради ОЗХЗ третій рік поспіль. Окрім того, Київ повторно висунув свою кандидатуру на членство у Виконавчій раді ОЗХЗ на період 2026–2028 років.
Раніше стало відомо, що салон Tesla в нідерландській Гаазі обмалювали свастикою та антинацистськими гаслами. Хто саме це зробив — поки невідомо.