Про це пише POLITICO.

Запитання виникли після скарги голови групи Renew Europe Валері Айєр щодо низької якості та повільної швидкості письмових відповідей від Європейської комісії депутатам під час нещодавньої Конференції президентів.

Комісія має юридичний обов’язок відповідати на такі запити, однак не обмежена часовими рамками або вимогами до якості.

Мецола під час зустрічі заявила, що збере конкретні приклади для подання до Комісії. Два посадовці підтвердили цю інформацію; один із них зазначив, що більшість лідерів груп підтримали ініціативу. Обидва джерела надали коментарі анонімно через конфіденційність зустрічі.

Речник Мецоли відмовився коментувати деталі зустрічі.

“Можу сказати загалом, що якість відповідей на письмові запити та своєчасність цих відповідей є давньою проблемою”, — зазначив речник.

Останніми місяцями Комісія заохочує використання штучного інтелекту для підвищення продуктивності. Чиновники, зокрема керівники підрозділів і генеральні директори, використовують велику мовну модель GPT@EC — закриту версію ChatGPT — для різних завдань, зокрема для внутрішніх брифінгів, повідомив представник ЄС на умовах анонімності.

Речник Комісії зазначив, що штучний інтелект “наразі тестується, наприклад, для коректного розподілу запитань між службами Комісії або для пошуку відповідей на основі попередніх рішень, які можуть бути релевантними для конкретного випадку”.

За словами представника Комісії, співробітникам не дозволено “відтворювати результати роботи генеративного ШІ у публічних документах, зокрема у створенні текстів Комісії, особливо юридично зобов’язуючих”.

За інформацією офіційних осіб, минулого жовтня використання ШІ допомагало 30 000 співробітникам і контрактним працівникам Комісії створювати чернетки, узагальнювати документи, проводити мозкові штурми або генерувати програмний код.

Мецола порушить питання щодо запитів Європарламенту перед комісаром з міжінституційних відносин Марошем Шефчовичем, повідомив речник президентки Парламенту.