Про це свідчить аналіз активістів громадської ініціативи “Дисергейт”, який опублікували на ресурсі “Плагіат і фальсифікації в наукових працях”.

У 2005 році Андрій Вітренко в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистив кандидатську роботу на тему “Ринок рекламних послуг у трансформаційній економіці”.

У роботі виявили плагіат робіт російських та казахстанських вчених, збіги з працями деяких з яких помічали в інших наукових роботах посадовця.

Активісти помітили значну частку запозичень, в яких Андрій Вітренко змінює вказівку на сторінки, посилаючись на третє джерело. Подекуди згадки про іноземну країну в тексті замінили на Україну. Так, наприклад, “Карагандинська область” стала “Україною”, а “казахський ринок” замінили на “український”.

В одному місці в кандидатській дисертації використали перекладений текст закордонної роботи, замінивши казахстанську компанію “ОАО “Караганды – нан” на “провідні українські виробники алкогольної продукції”.

Крім того, у праці виявили фальсифікацію – автор використав числові дані з роботи колеги, замінивши джерело інформації. Ба більше, період досліджень замінили з 1997-1999 років на 1991-2001 роки, хоча їхній зміст залишився попереднім.

Автори аналізу відзначили в кандидатській роботі велику кількість підмін та переписування з праць російських та казахстанських науковців. Активісти вважають, що дисертація заступника міністра Андрія Вітренка “нафарширована чужими текстами”.