КП “Київавтошляхміст” готується провести поточний ремонт пішохідного мосту через вулицю Миколи Голего на Караваєвих Дачах. На тлі київських споруд-старожилів він доволі “молодий” – лише 20-річний. Втім, виявлені дефекти, як стверджує тендерна документація, не дозволяють зволікати, тож на ремонт мосту було виділено понад 48 млн гривень.
Оголошення про проведення тендеру було розміщено в електронній системі Prozorro. Очікується, що підрядником стане компанія “АЛЬТІУС-ПРОМ”, яка запропонувала виконати роботи за 47,9 млн гривень. Це майже на пів мільйона менше від очікуваної вартості закупівлі.
На торгах було подано лише одну пропозицію, і наразі підприємство оприлюднило намір укласти договір. Втім, процес загальмувався через моніторинг процедури закупівлі, розпочатий Держаудитслужбою. У поясненні замовнику вона зазначила, що постала потреба в отриманні інформації та відповідних документів (проєктно-кошторисна документація, технічне завдання, дефектні акти, експертні звіти тощо), на підставі яких було здійснено обґрунтування бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Пішохідний міст був зведений у 2004 році та за понад 20 років експлуатації жодного разу не ремонтувався. У тендерній документації зазначено, що у споруді виявлено дефекти несучих конструкцій. А в межах ремонту мають оновити огороджувальні елементи, освітлення, пішохідну зону, ліфтові башти, а також провести гідроізоляцію фундаментів і покрівлі.
Згідно з додатком до договору, перелік робіт налічує сотні позицій — від демонтажу старих конструкцій до фарбування, ущільнення та монтажу декоративних елементів. Передбачено використання скляних панелей, встановлення LED-контролерів, заміну електрощитів і прокладання понад 3,8 км кабелю. Окремий блок робіт стосується облаштування архітектурного та динамічного освітлення.
Ймовірний підрядник вже визначений, втім, Держаудитслужба розпочала моніторинг закупівлі, аби перевірити проєктно-кошторисну документацію, технічне завдання, дефектні акти та експертні звіти.
У документації згадується повторне використання матеріалів, зокрема, металобрухту, що утвориться під час демонтажу. Це б дозволило оптимізувати витрати на вивіз і частково компенсувати витрати підрядника. Роботи планують завершити до 31 грудня 2026 року.
Нагадаємо, у Києві почали облаштовувати безбар’єрний підхід до соціально важливого об’єкта – ЦНАПу Голосіївського району (просп. Голосіївський, 42).