На сцені «Євробачення» цього вечора виступили представники таких країн:

  • Австрія – JJ з піснею Wasted Love
  • Греція – Клавдія з Asteromata
  • Литва – Katarsis з Tavo akys
  • Мальта – Міріана Конте з Serving
  • Грузія – Маріам Шенгелія з Freedom
  • Данія – Sissal з Hallucination
  • Чехія – ADONXS з Kiss Kiss Goodbye
  • Люксембург – Лора Торн з La Poupée Monte Le Son
  • Ізраїль – Юваль Рафаель з New Day Will Rise
  • Сербія – Princ з Mila.

Хто пройшов у фінал

За результатами голосування, до гранд-фіналу потрапили такі країни: Греція, Литва, Австрія, Мальта, Фінляндія, Люксембург, Ізраїль, Вірменія, Данія і Латвія.

Не пройшли у фінал виконавці з Австралії, Чорногорії, Ірландії, Грузії, Чехії та Сербії. Представники країн Великої п’ятірки (Великобританії, Німеччини, Іспанії, Італії та Франції), а також країни-переможниці попереднього конкурсу, тобто Швейцарії, потрапляють у фінал, який відбудеться 17 травня, автоматично.

Як пройшов другий півфінал

Пропалестинські активісти протестували проти участі у конкурсі співачки з Ізраїлю Юваль Рафаель, яка пережила напад ХАМАСу на фестиваль Supernova 7 жовтня 2023 року. Під час атаки Рафаель сховалась у бомбосховищі, куди потім бойовики кидали гранати. Дівчина вісім годин ховалася під тілами загиблих учасників фестивалю, доки її не врятували. До півфіналу Рафаель надходили погрози, один із протестувальників із палестинським прапором плюнув в артистку і провів рукою по горлу. На генеральній репетиції її освистали, але сам півфінал пройшов без значних подій. Ізраїльтянці довелось виступати під крики фанатів Палестини і в прямому ефірі. Під час трансляції глядачі цього не почули — овації підклали штучно.

Ірландія з її піснею про радянського собаку Лайку вилетіла з другого півфіналу, як і грузинська проросійська учасниця. Але пройшли далі вірменин з волгоградським корінням і австрієць, якого на конкурсну пісню надихнула пропутінська операна співачка Анна Нетребко.

Міріана Конте з Мальти стала чи не найскандальнішою учасницею Євробачення-2025 через свою провокативну пісню — Serving. Організатори конкурсу змусили співачку змінити текст композиції, щоб уникнути хибного сприйняття.Спочатку її композиція мала назву Kant, що мальтійською означає “спів”, але через скаргу BBC щодо схожості з англійським нецензурним словом, яке близьке до жіночого інтимного органу, їй довелося обрати інший варіант. Її епатажний виступ, який глядачі побачили під час другого півфіналу, запам’ятовуються насамперед завдяки рухам на надувному м’ячі.

Українська режисерська команда TRI.Direction працювала над постановкою номера для співачки Лаури Торн, яка представляла Люксембург. TRIdirection – це три режисерки з Києва: Наталія Лобасєва, Наталія Ровенська та Марія Григоращенко. Костюми для балету створив дизайнер Андрій Анікєєв, основну сукню для Лаури Торн — Назар Дідик, а над образом для червоної доріжки на Євробаченні працював бренд FROLOV. Хореографом-постановником виступає Денис Стульніков. Уся візуальна частина шоу теж у руках українських спеціалістів.

Шоу відкрив представник Австралії Go-Jo із піснею з явно сексуальним підтекстом — Milkshake Man. В Instagram артист пояснював, що він співає про самовираження й про те, щоб бути «найгучнішою та найбільш гордою» версією себе. А потім він грайливо додав: «О, і це також про сперму». У другій половині виступу він роздівся до штанів.

Ведучі Євробачення

На сцені Євробачення 2025 у швейцарському Базелі глядачів зустрінуть троє досвідчених ведучих – Сандра Штудер, Мішель Гунцікер і Гейзел Брюґґер.

Саме у такому складі вони проведуть фінал конкурсу 17 травня, а півфінали 13 та 15 травня модерують Штудер і Брюґґер. Швейцарський мовник SRG SSR наголосив, що обрані ведучі уособлюють головні цінності країни – відкритість, багатомовність і єдність. Девіз цьогорічного шоу Welcome home – Вітаємо вдома.

Гейзел Брюґґер – комікеса з гострим гумором і влучними спостереженнями. Гейзел народилася у США, виросла під Цюрихом, нині живе в Німеччині. В активі 31-річної артистки – престижні відзнаки German Comedy Award і Swiss Comedy Award. Брюґґер відома своєю любов’ю до Євробачення й обіцяє додати до шоу щедру порцію іронії та драйву.

Мішель Гунцікер – телеведуча, яку добре знають не лише у Швейцарії, а й у Німеччині та Італії. Харизма, досвід та впізнаваність зробили 48-річну актрису та фотомодель однією з головних зірок європейського телебачення. Гунцікер неодноразово проводила масштабні телешоу і чудово почувається в прямому ефірі.

Сандра Штудер — співачка й ведуча з багаторічним досвідом. У 1991 році вона виступала на Євробаченні під псевдонімом Сандра Сімо й посіла п’яте місце з піснею Canzone Per Te. Сьогодні 56-річна Штудер – одна з найшанованіших постатей на швейцарському телебаченні.