Про це у вівторок, 27 травня, пише Bild.
Підкреслюється, що понад $20 мільярдів РФ отримає від країн ЄС. «Це, наприклад, у рази більше, ніж Європа витрачає на військову допомогу Україні», — констатується в публікації.
Торгівля з РФ не просто триває, а у величезних масштабах. Кремль отримує дохід за постачання вугілля, нафти, скрапленого природного газу (СПГ), а також урану. Китай, Туреччина та Індія є основними покупцями, однак і Євросоюз робить вагомий внесок, зазначає Bild. Журналісти вказують, що лише протягом лютого цього року ЄС придбав у РФ газ, нафту та уран на суму від двох мільярдів євро.
Такий прибуток дозволяє російському диктатору Володимиру Путіну спрямувати 6,3% ВВП на військову промисловість. Це, акцентують журналісти, близько 40% російського держбюджету.
«Російська військова машина зростає на грошах, отриманих від експорту, зокрема в ЄС. Санкції не заважають ключовим угодам: обмежень на постачання до Китаю, Індії та Туреччини немає, тому у Кремля, як і раніше, є ресурси для продовження війни», — резюмується в публікації.
Таким чином, РФ 2024 року стала другим за обсягами постачальником СПГ до Євросоюзу, а доходи агресора від таких постачань склали близько 7,3 млрд євро.
Нагадаємо, у лютому 2025 року комісар ЄС із питань енергетики Ден Йоргенсен заявив про те, що Європейський Союз буде шукати можливості збільшити закупівлю газу з інших країн, зокрема зі США, щоб замінити російські поставки.
20 травня ЄС схвалив 17-й пакет санкцій проти Росії, спрямований, зокрема, проти майже 200 кораблів тіньового флоту.