Про це пише Financial Times із посиланням на джерела.

Франція і Британія, які виступають ініціаторами так званої Коаліції охочих, наполягають, що початковий план розміщення миротворчих військ на території України залишається здійсненним. Однак інші країни, включно з Німеччиною, ставляться до цієї ідеї більш скептично, враховуючи, що США продовжують виступати проти.

Джерела, близькі до переговорів, кажуть, що премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон, як і раніше, підтримують ідею розміщення миротворчого контингенту. На їхню думку, це дасть змогу зберегти залученість Європи в переговори про припинення вогню, підтримає бойовий дух України і продемонструє прихильність президенту США Дональду Трампу.

Проте один європейський чиновник назвав план «мертвим», зазначивши, що його реалізація неможлива без підтримки Трампа, який, судячи з усього, не готовий її надати. Зі свого боку, французький дипломат сказав FT, що заяви про «смерть» плану «не тільки сильно перебільшені, а й повністю неправдиві». Він додав, що робота над планом триває «у звичайному темпі».

Раніше уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк спростував твердження про нібито розвал співпраці між США та Європейським Союзом у сфері санкційної політики. Він запевнив, що взаємодія між партнерами триває, попри зміни у політичному контексті.