Про це повідомили у НАЗК.
Під час перевірки знайшли:
- ознаки недостовірних відомостей на понад 28,5 млн гривень;
- ознаки незаконного збагачення на понад 5,6 млн гривень;
- необґрунтовані активи на понад 2,6 млн гривень.
Наприклад, у декларації начальника Дніпропетровського ОТЦК та СП за 2022 рік знайшли ознаки незаконного збагачення. З 26 серпня 2021 по 18 липня 202-го близькі люди посадовця набули активи вартістю понад 8,8 млн гривень, але законність джерел їхнього походження не підтверджено.
Йдеться про: 2 квартири в Дніпрі, 2 автомобілі (Volkswagen Passat та Ford Ranger), а також 65 тисяч доларів, які дружині посадовця нібито подарував її батько (хоча його рівень доходу для цього недостатній).
Крім того, посадовець не задекларував 6 об’єктів нерухомості, які належать йому на праві власності та ще 2 обʼєкти нерухомості, якими він користувався разом з членами сімʼї. Також він не зазначив про 2 автомобілі, якими користувався, та про отримані ним та дружиною доходи.
За матеріалами НАЗК поліція України уже завершила кримінальне провадження за ст. 366-2 Кримінального кодексу України ст. 368-5 КК України. Справу скеровано до суду.
Загалом протягом 2024-2025 років НАЗК розпочало повні перевірки 23 декларацій посадовців Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). З них 18 — завершено.
Раніше стало відомо, що Національне агентство з питань запобігання корупції запускає новий онлайн-курс «Серіаліті про конфлікт інтересів: спільна робота близьких осіб», який допоможе зрозуміти, як правильно діяти в ситуаціях, коли родинні стосунки перетинаються з професійними обов’язками.