Про це повідомляє «Крим.Реалії».

За його словами, ці психологи мають переконувати резервістів і призовників укладати контракти на службу в зоні проведення так званої «спеціальної військової операції». Як винагороду за успішне вербування психологам нараховують щомісячну премію.

«Психологи краще за всіх можуть підбирати потрібну мотивацію для конкретної людини, але є загальні посили — зарплата на рівні топ-менеджерів у Криму, а також, що війна скоро закінчиться, а статус і пільги залишаться на все життя», — розповів правозахисник.

Він також повідомив, що окупаційній владі в Криму дедалі складніше виконувати план із набору контрактників, який був поставлений Міноборони РФ. За словами правозахисника, Кремль продовжує уникати нової хвилі мобілізації.

«Тому перед усіма суб’єктами РФ, зокрема перед анексованим Кримом, поставлено завдання — виконувати план із набору нових контрактників будь-якими методами», — повідомив співрозмовник журналістів.

План залежить від кількості жителів регіону. Однак на захопленому Росією півострові 13% населення становлять кримські татари, які, за словами правозахисника, практично не укладають контракти. Крім того, в Криму високий відсоток пенсіонерів. Тому військкомати вирішили залучати психологів, щоб виконати план, зазначив правозахисник.

Тридцятого січня Головне управління розвідки повідомило, що у 2025 році Росія розраховує залучити до війни проти України щонайменше 126 тисяч солдатів із так званого спецконтингенту — ув’язнених, боржників тощо. Загалом Кремль планував мобілізувати 280 тисяч осіб цього року.

Нагадаємо, партизанський рух «Кібер-Атеш» заявив, що має у своєму розпорядженні засекречені документи Чорноморського флоту Російської Федерації. За словами партизан, ці документи містять, зокрема, інформацію про бойове чергування катерів, які супроводжують так званий «тіньовий флот» РФ.