Про це інформує CNN.

Якщо кілька місяців тому президент США дивував світову громадськість заявами на кшталт «Путін хоче миру в Україні», то останніми днями, і особливо під час виступу на засіданні уряду 8 липня, Трамп різко змінив тональність своїх слів, пише журналіст. Трамп, зокрема, припустив, що диктатор РФ, за якого він раніше неодноразово ручався і якого роками дивним чином уникав критикувати, може бути «ненадійним співрозмовником», пише Блейк.

«Якщо ви хочете знати правду, Путін постійно обманює нас. (…) Він завжди дуже милий, але це виявляється безглуздим», — сказав президент.

Крім того, 8 липня президент США скасував короткочасну паузу в постачанні зброї для оборони України (водночас натякнувши, що її організував не він, а інші члени його адміністрації). Потім він спершу публічно похвалив мужність українських бійців і натякнув, що інвестиції, які Білий дім вклав в оборону України, не були марною тратою, як вважають його багато прихильників у русі MAGA.

«І я скажу так: українці, незалежно від того, чи вважаєте ви несправедливим, що ми дали всі ці гроші, чи ні, вони були дуже хоробрими, тому що хтось повинен був керувати цим обладнанням. І багато людей, яких я знаю, не стали б цим займатися», — сказав Трамп.

Як припускає Блейк, цілком можливо, що останні заяви Трампа — спроба публічно натиснути на Путіна, а не сигнал про рішучу зміну політики Білого дому щодо Росії.

«Примітно, що 8 липня американський президент відмовився ухвалити пакет нових санкцій проти Росії, який підтримують понад дві третини сенаторів обох партій. Якби Трамп дійсно втратив терпець до Путіна, цей варіант був би готовий, але він поки що не йде на це», — написав журналіст.

Проте, як вважає Блейк, все ж є деякі ознаки, що Трамп конкретно змінив своє ставлення до диктатора РФ.

По-перше, схоже, президент США починає розуміти, що його цілі в Україні несумісні з цілями Путіна і країни-агресора.

«Для Трампа завжди важливо домогтися „перемоги“ — у цьому випадку, мирної угоди, яку він обіцяв і не зміг укласти в перший день свого президентства. Він, схоже, не надто переймався тим, як насправді виглядатиме ця мирна угода, і запропонував Україні піти на величезні поступки. Але Путін практично жодним чином не показав, що він дійсно зацікавлений в укладенні угоди, яка не передбачає захоплення всієї України», — пише Блейк.

По-друге, можливо, Трамп щиро вірив у свої здібності укладати угоди і вважає, що Путін його обдурив. Відповідно, останні заяви президента США, схоже, відображають глибоке розчарування тим, що російський диктатор «водить його за ніс», вважає журналіст.

«Можна зрозуміти, чому Трамп дійшов такого висновку — нехай і з запізненням — після подій минулого тижня. Незабаром після його телефонної розмови з Путіним Росія завдала найбільшого в історії удару безпілотниками по Україні», — пише Блейк.

При цьому вибір сторони у війні, яку РФ розв’язала проти України, — питання не лише моралі, а й питання реальної політики. І, можливо, останній розрахунок, який є для Трампа набагато важливішим, змінюється, підсумував журналіст.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що розгляне запит України на надання додаткових систем протипоповітряної оборони Patriot.