Головний герой фільму – 50-річний відомий бізнесмен Карш. Відмовляючись прийняти смерть дружини, він винайшов революційну та суперечливу систему GraveTech, що дозволяє живим підключатися до своїх коханих у саванах. Однієї ночі кілька могил, включно з могилою його дружини, зазнають вандалізму. Карш береться шукати винних.

У стрічці зіграли Венсан Кассель (“Незворотність”, “Багряні ріки”, “Чорний лебідь”, “Транс”, дилогія “Три мушкетери”), Дайан Крюґер (“Троя”, “Безславні виродки”, “На межі”) та Ґай Пірс (“Пам’ятай”, “Залізна людина 3”, “Бруталіст”).

Зняв фільм культовий канадський горор-режисер Девід Кроненберґ (“Відеодром”, “Мертва зона”, “Муха”, “М. Баттерфляй”, “Виправдана жорстокість”, “Небезпечний метод”, “Космополіс”).

Світова прем’єра стрічки відбулася на конкурсній програмі Каннського кінофестивалю 20 травня 2024 року, але в прокат його почали випускати лише навесні 2025 року.

Наразі оцінка фільму на IMDb становить 5,7 з 10 балів, тоді як на Rotten Tomatoes він отримав 76% схвалення від критиків з відзнакою “Сертифікована свіжість” та 54% від глядачів. Водночас на Metacritic кіноексперти оцінили його у 71 зі 100 балів (відповідає характеристиці “в цілому позитивні відгуки”), а широка аудиторія – у 5,6 з 10 балів (відповідає характеристиці “змішані або середні відгуки”).

Financial Times (UK) називає Кроненберґа “поєднанням смутку та AI” у “темно-комічному трилері” зі трьохзірковими акторами. Видання також хвалить сухий гумор, задумливу тематику, але критикує заплутаний сюжет.

The Times (UK) відзначає глибокий темп bodі-horror і “помпезну” сексуальну сцену, але вважає сюжет суперечливим — 2 зірки з 5 .

The Irish Times називають картину одною із кращих фільмів Кроненберґа останніх років: “Фільм похмурий, задумливий, навіть тихий, але проникливий”.

The Guardian описує стрічку як “еротично-некрофільну медитацію” на тему горя: “візуально успішна, але сюжет мутний”.

The New Yorker пише, що фільм — це “поєднання особистого горя та технологічної параної”, що переходить у техно-трилер із критикою комерціалізації Mourning.

The Washington Post характеризує фільм як “церебральний, присвячений горю трилер” з елементами dark humor і techno-paranoia. Газета також похвалила атмосферу, хоча сюжет критикує за ритм.

UPI описує задум жвавим, але вважає фінал не надто вражаючим через “невизначене завершення”.

GamesRadar пише про фільм як “ультимативну медитацію на тему горя” і підкреслюють, що “смерть — остаточна, без потойбіччя” .