Про це пише лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у Facebook.

За його словами, температура завжди є при інфекційному захворюванні. Якщо її немає — захворювання неінфекційне або неправильно працює імунітет.

?Температура и ☣ Covid-19. В чем причина недоразумения❓ ℹ Температура – один из первых неспецифических факторов защиты…

Опубліковано Лікаром Дубровським Середа, 16 вересня 2020 р.

Дубровський наголошує, що симптоми коронавірусу практично аналогічні з іншими ГРВІ: хворіємо до 5-6 днів, відсутність апетиту, температура, слабкість, ломота в тілі. До п’яти днів це є нормою, лікується симптоматично. Тільки якщо на 6-7 добу не настає одужання, підключаються додаткові заходи: обстеження, аналізи, огляд лікаря,

За словами лікаря, більшість до цього часу одужує. Це 80-90% пацієнтів, за статистичними даними всіх провідних країн світу, і за спостереженнями в Україні також.

Інфекціоніст все ж зауважує, що близько 10-20% не одужує швидко, оскільки імунітет ослаблений з різних причин — стреси, хронічні хвороби тощо

Дубровський додає, що лихоманка під час COVID-19 – нормальна реакція організму на хворобу. Таким чином імунітет «працює».

Проте в деяких пацієнтів при коронавірусі температура вище 37 градусів тримається тиждень, два. Це пов’язано з особливостями імунітету. SARS-COV-2 намагається ухилитися від дії захисних імунних клітин, впливає на противірус імунної системи і послаблює дію інтерферону. Тому огранізм витрачає більше часу. аби знешкодити вірус.

Це пояснює, чому дехто одужує швидше. Все залежить від імунної системи хворого.

Нагадаємо, за минулу добу у Києві одужали 9 людей від коронавірусу.

Фото: unsplash