Про це повідомив Інститут вивчення війни у своєму звіті.

Військові аналітики зазначили, що російські війська регулярно використовують балістичні ракети малої дальності для завдавання ударів по українських містах, розташованих ближче до лінії фронту. Подібний вид ракет більш ефективний при проходженні або обході українських систем протиповітряної оборони.

Якщо порівнювати можливість перехоплення крилатих ракет і балістичних, то другі набагато важче збити. Українські засоби ППО перехопили 149 зі 166 російських крилатих ракет, які, за повідомленнями, були запущені з 29 грудня 2023 року. Однак, перехопили лише кілька балістичних ракет.

ISW наголосили, що російські війська перепрофілювали ракети ППО С-300 і С-400. Для того, щоб здійснювати удари по наземних цілях в Україні.

Українські сили ППО також виявилися менш успішними в перехопленні балістичних ракет “Іскандер” під час нещодавніх ударів, хоча перехопили ракету “Іскандер-М” під час менш інтенсивної серії російських ракетних ударів і ударів безпілотників 30 грудня.

За офіційними даними, українські сили також перехопили всі 10 ракет “Кинжал”, які російські війська запустили по Україні 2 січня за допомогою систем Patriot. Таким чином, ефективність російських балістичних ракет частково залежить від конфігурації української системи протиповітряної оборони в зоні ураження і від ударного комплексу, частиною якого є ракети.

Масовані ракетні атаки РФ

Наприкінці грудня та на початку січня росіяни двічі влаштовували на території України масовані ракетні атаки. Тоді за 5 днів окупати випустили по Україні щонайменше 500 ракет й ударних дронів.

Підготовка для такої атаки тривала декілька місяців, у які росіяни майже не обстрілювали мирне населення. Втім, видання The Wall Street Journal зазначає, що Росія може придбати балістичні ракети малої дальності в Ірану вже цієї весни.

Цей крок може посилити можливості російської армії в Україні та підірвати санкції Заходу.