Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту з вивчення війни (ISW).

Президент США Джо Байден оголосив 24 квітня, що США почнуть надсилати військову техніку Україні “через кілька годин” після підписання закону, який передбачає $60 млрд допомоги.

Зокрема, президент України Володимир Зеленський подякував за допомогу США і підтвердив, що пакет міститиме ракети ATACMS.

Аналітики зазначають, що американська допомога може прибути на фронт протягом наступних кількох тижнів, тобто раніше, ніж очікують росіяни.

Ситуація на полі бою продовжуватиме погіршуватися доти, доки українські сили не зможуть отримати і використовувати достатню кількість військової техніки, і в найближчій перспективі українським військам, можливо, все ще буде важко захищатися від російських військ поблизу Часового Яру і на північний захід від Авдіївки.

Яку загрозу несуть ракетами ATACMS

Експерти наголошують, що надходження ракет великої дальності ATACMS у достатній кількості дозволить українським військам послабити російську логістику і загрожувати російським аеродромам у глибокому тилу.

Крім того, поява ракет великої дальності ATACMS також може становити значну загрозу для російських складів боєприпасів у тилових районах і змусити російське командування вибирати між укріпленням наявних складів і подальшим розосередженням складів по всій окупованій Україні.

Однак, місяці затримки, можливо, дали російським військовим час підготуватись. Аналітики припускають, що РФ адаптувалася до потенційних нових українських ударних можливостей після використання ATACMS у жовтні 2023 року, хоча залишається незрозумілим, чи достатньо укріплені або ж розосереджені склади боєприпасів окупантів.

Що відомо про ракети ATACMS

Україні передавали ракети ATACMS дальністю 165 км, зараз у США заговорили про ракети, здатні бити на відстань у 300 км.

Відомо, що ATACMS може працювати в будь-яких погодних умовах і в будь-який час доби.

Не менш важливим є і той факт, що ATACMS досить не просто перехопити системами протиповітряної оборони. Причина у високій швидкості та крутій траєкторії польоту ракети, що коригує свій напрямок.

Раніше видання The Sun вже писало, що для точкового удару по Джанкою у Криму Україна використала ракети великої дальності ATACMS американського виробництва.