Таку заяву озвучив на пресбрифінгу речник Держдепартаменту Метью Міллер.
На запитання журналістів, чи дійсно були розмови про атаки на російські НПЗ, він сказав, що позиція Америки добре відома українській владі, проте відмовився відповісти, чи дійсно було таке прохання.
Наша позиція від початку цієї війни завжди була такою, що ми не заохочуємо і не підтримуємо завдання ударів Україною за межами її території.
Коли у нього запитали, чи контактувала американська сторона з Україною після того, як напередодні знову завдали удар по черговому російському НПЗ в Самарі, Міллер відмовився коментувати будь-яку дипломатичну взаємодію.
Натомість він зауважив, що позиція США, яку він озвучив, відображає «тривалу політику» американської сторони, і це чітко донесли до українських партнерів.
Раніше повідомляли, що США закликали Україну припинити атаки на російські нафтопереробні заводи, бо вони можуть призвести до зростання світових цін на нафту. За даними видання Financial Times, неодноразові попередження отримували посадовці СБУ та ГУР.
Росія залишається одним із найбільших у світі експортерів енергоносіїв, попри західні санкції щодо її нафтогазового сектору. Ціни на нафту цього року зросли приблизно на 15%, до 85 доларів за барель, що призвело до зростання цін на пальне якраз у той момент, коли президент США Джо Байден розпочинає свою кампанію з переобрання.
Вашингтон також стурбований тим, що якщо Україна продовжуватиме завдавати ударів по російських об’єктах, у тому числі за сотні кілометрів від кордону, то Росія може у відповідь атакувати енергоінфраструктуру, на яку покладається Захід.