Про це він сказав під час саміту G7, передає CNN.

Видання пише, що, за словами одного з американських чиновників, навчання на винищувачах не відбуватиметься в США. Однак американський персонал братиме участь разом з європейськими союзниками й партнерами. Очікується, що така підготовка триватиме кілька місяців й розпочнеться «найближчими тижнями».

«Оскільки навчання відбуватимуться протягом наступних місяців, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішить, коли фактично надати літаки, скільки ми надамо і хто їх надасть», – цитує CNN.

Однак зазначається, що сьогодні США та союзники зосередились на наданні Україні переважної більшості систем, озброєнь та тренувань, необхідних для проведення наступальних операцій цієї весни та влітку, а вдосконалення Повітряних сил ЗСУ партнери розглядають у довгостроковій перспективі.

Що відомо про передачу західних винищувачів Україні? 

Як ми писали раніше, постачання винищувачів F-16 в Україну стало однією з тем саміту G7 в японському місті Хіросімі.

Нагадаємо, що видання Politico заявляло, що представники Міністерства оборони США оголосили, що не проти передачі бойових літаків F-16 Україні.

Слід додати, що глави міністерств оборони країн НАТО хочуть обговорити можливу передачу Україні західних винищувачів на зустрічі, що відбудеться у червні.

Своєю чергою, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявляв, що Сполучене Королівство може підтримати українських військових, надавши допомогу іншим країнам, які бажають постачати винищувачі та іншу військову техніку в Україну.

Загалом, Україна сподівається отримати від союзників 40-50 винищувачів F-16. Про це заявив радник міністра оборони України Юрій Сак. Так Україна сформує три або чотири ескадрильї для захисту свого неба від російських бомбардувань.

Натомість прем’єр-міністри Британії та Нідерландів за підсумками зустрічі на полях саміту Ради Європи у Рейк’явіку домовились очолити «коаліцію винищувачів» для надання Україні F-16.

Деякі країни вже висловили готовність навчати українських пілотів, зокрема, Бельгія.

Фото: відкриті джерела