Про це повідомляє The New Yorker.
«У вересні, незадовго до того, як Зеленський здійснив свій другий візит до Вашингтона після вторгнення, Байден схвалив відправлення ATACMS в Україну після майже року опору цій ідеї», – йдеться у матеріалі.
Видання пише, що американські офіційні особи провели два раунди офіційних переговорів з Україною щодо умов меморандуму про взаєморозуміння.
Водночас радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван намагався змусити Байдена тиснути на росіян ще до грудня 2022 року.
«Він запитував, чому б нам хоча б не сказати, що ми відправимо ATACMS, якщо ви (росіяни – ред.) не припините обстрілювати міста України?», – пише видання.
Салліван нібито наводив цей аргумент щонайменше шість місяців, але президент Байден не хотів цього робити.
Передача ATACMS Україні: що відомо
Наприкінці червня ЗМІ повідомляли, що США наближаються до схвалення передачі Україні далекобійних ракет ATACMS.
У липні Кулеба зазначив, що Україна домовляється зі США про далекобійні ракети ATACMS.
При цьому, 4 вересня він заявив, що рішення про надання Україні ракет ATACMS досі не закрите.
12 вересня поінформовані джерела повідомили, що президент США Джо Байден найближчим часом ухвалить рішення про надання Україні далекобійних ракет ATACMS.
20 вересня Зеленський анонсував позитивне рішення щодо ATACMS.
При цьому, 21 вересня президент США Джо Байден вирішив, що Україні поки що не передаватимуть ракети ATACMS. Але не виключив, що у майбутньому це питання може з’явитися на порядку денному.
Проте, вже 22 вересня Байден повідомив Володимиру Зеленському, що США нададуть невелику кількість ракет дальнього радіуса дії для допомоги у війні з Росією.
Фото: Getty Images