Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це необхідно, і водночас усі наші рішення зважені, щоб не допустити війни між Росією та НАТО.
За словами канцлера, виходячи з цієї позиції, Німеччина “чітко вказує”, які типи зброї вона може передавати Україні, а які ні.
Шольц також зазначив, що він дозволив Україні використовувати дану зброю для ударів по території РФ, але лише в районах, що межують з Харківською областю. Він наголосив, що таке рішення було ухвалене, аби не дозволити Росії використовувати кордонну зону для масованих атак на Харків, саме це місто він неодноразово згадував у своїх заявах.
Канцлер Німеччини підкреслив, що Берлін не буде своїми літаками та ракетами обстрілювати Росію і направляти військових на територію України.
Він також додав, що потрібно підтримувати процеси, які приведуть до миру.
Обмеження на удари по Росії
Нагадаємо, що у травні 2024 року низка союзників України дозволила використовувати надану зброю для ударів по території Росії. Це сталося на тлі наступу окупантів на півночі Харківської області.
Проте партнери встановили обмеження на удари. Зокрема, США та Німеччини дозволили Україні атакувати військові об’єкти РФ у прикордонній зоні, щоб попередили нові атаки ворога. Такого ж дозволу чекали й від Британії, особливо на тлі Саміту миру. Однак в останній момент новообраний премʼєр Кір Стармер відмовився надавати такий дозвіл, посилаючись на те, що для цього треба спитати також США та Францію.
Минулого тижня президент України Володимир Зеленський закликав союзників зняти обмеження на удари по Росії. Він заяви, що російські аеродроми, з яких атакують Україну, повинні бути знищені.