Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, якого цитує DW.
Як сказав президент Сполучених Штатів Америки (Джо Байден, голова Білого дому – ред.), йдеться тільки про можливість захистити велике місто, наприклад, Харків.
За словами Шольца, рішення щодо зняття обмежень на застосування німецької зброї було ретельно продумано у співпраці з “друзями та союзниками” Берліну. Ба більше, канцлер запевнив у тому, що ніколи не дозволив би тиск в його бік з вимогою щодо ухвалення “неправильного рішення”.
Нагадаємо, ще цієї неділі канцлер не бачив причин для розширення зони дії західної зброї у війні в Україні. Шольц зазначав, що метою його політики щодо України є “запобігання переростанню конфлікту у велику війну” та підкреслював, що Німеччина ставила постачання зброї в Україну в залежність від того, чи не буде вона використовуватися на російській території.
Заборону на удари по РФ західною зброєю зняли ключові партнери України: деталі
Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації союзники України активно допомагають Києву не лише фінансово чи гуманітарно, але й військовим озброєнням. Останнє надавалось за умови того, що зброю не застосовуватимуть для ураження російських цілей на території країни-терористки.
Після того, як Росія розпочала наступ на початку травня у Харківській області, а також посилення масованих ударів по території країни, більшість партнерів почали переглядати свою позицію.
На сьогодні про підтримку українських ударів по території РФ заявили вже понад 10 країн НАТО. Серед них Британія, Франція, Латвія, Литва, Естонія, Швеція, Канада та Нідерланди.
Водночас США та Німеччина дозволили ЗСУ застосовувати їхню зброю для ударів по російській території, але лише в межах прикордонних районів Харківської області. Згодом США уточнили, що цей дозвіл стосується й Сумської області.