Про це заявив директор Прикордонної поліції Болгарії Антон Златанов, якого цитує Tribune.

Ми дуже активно працювали з четверга по вчора. Я впевнений, що до кінця дня заборона на в’їзд російських автомобілів в нашу країну почне діяти й на території Болгарії, і я хочу додати, що для вантажних автомобілів він працює вже кілька місяців.

Він зазначив, що заборона стосується не лише автомобілів, а й товарів.

Заборона на в’їзд автомобілів окупантів

8 вересня Європейська комісія опублікувала нові рекомендації щодо застосування санкцій, згідно з якими країнам Євросоюзу заборонено впускати на територію ЄС приватні автомобілі з російськими номерами.

Після чого, 12 вересня Литва ухвалила рішення не пускати автомобілі з російською реєстрацією. Виняток зробили лише для Калінінграда, і лише за умови, що авто прямує транзитом.

13 вересня таке рішення прийняла Естонія. Заборона на в’їзд моторних транспортних засобів РФ діє незалежно від того, на якій підставі власник чи користувач перебуває в Естонії, чи Європейському Союзі.

Також стало відомо, що Фінляндія заборонила в’їзд російських легкових автомобілів. Обмеження набуло чинності в ніч з п’ятниці, 15 вересня, на суботу, 16 вересня. Обмеження не стосуватиметься авто дипломатів чи осіб, які до них прирівнюються.

Починаючи з 17 вересня, автомобілям з російською реєстрацією заборонили в’їзд до Польщі. Зареєстровані в Росії транспортні засоби не будуть пропускати через кордон, незалежно від того, з якої країни вони прибули. Такі обмеження стосуватимуться навіть водіїв, які не є громадянами РФ.

20 вересня таке рішення ухвалили й у Норвегії. Країна вирішила заборонити в’їзд зареєстрованих у Росії легкових автомобілів. Тож вона стане останньою європейською країною, що межує з РФ, яка вжила таких заходів.

Крім цього, стало відомо, що в уряді Латвії готуютьзаконопроєкт про зміни в законодавчій базі, які не дадуть змоги транспортним засобам, зареєстрованим у Росії та Білорусі, залишатися в країні.

Крім цього, Фінляндія запровадила цілодобові перевірки на кордоні з Норвегією, щоб запобігти в’їзду російських автомобілів на свою територію.

Також відомо, що з вівторка, 3 жовтня, Норвегія запроваджує заборону на в’їзд до країни зареєстрованих у Росії легкових автомобілів.

Фото: відкриті джерела