Про це йдеться в огляді британської розвідки від 10 лютого.
Там нагадують, що 31 січня Україна завдала удару по російському аеродрому Бельбек у Криму, в результаті чого був знищений «бункер координаційного центру радіолокаційного контролю». Зі свого боку це:
- погіршить здатність Росії координувати повітряну активність у Чорноморському регіоні;
- збільшить навантаження на і без того розтягнутий парк літаків A-50 MAINSTAY;
- збільшить навантаження на все більш виснажений пул підготовленого персоналу росіян, який здатний керувати повітряними операціями.
Як пояснює британська розвідка, російська доктрина передбачає значну роль наземних пунктів управління для координації повітряних сил, такі як «Бельбек», особливо винищувачів, зокрема й в умовах повномасштабного вторгнення в Україну.
Це особливо актуально під час нинішніх бойових дій, коли повітряний простір є конкурентним і стає дедалі складнішим, — додає розвідка.
Зокрема зазначається, що майже напевно, російські пілоти та наземний персонал наразі страждають від бойової втоми, а будь-які подальші удари по критично важливих вузлах координації в Криму, ймовірно, посилять тиск, створюючи підвищену ймовірність помилки або прорахунку.
Будь-які подальші удари по критично важливих вузлах координації в Криму майже напевно посилять цей тиск, створюючи підвищену ймовірність помилки або прорахунку, — підсумовують там.
Удар ЗСУ по аеродрому «Бельбек»: що відомо
Нагадаємо, що 31 січня, у тимчасово окупованому Криму неодноразово лунали вибухи. Місцеві Telegram-канали публікували фото та відео, на яких можна було помітити сліди від ракет у небі.
У вищому українському командуванні тоді натякнули на причетність ЗСУ до ударів по окупованому Криму. Командувач Повітряних сил України Микола Олещук прокоментував цей інцидент: «А ви знали, що у складі Повітряних сил Збройних сил України є 204-та Севастопольська бригада тактичної авіації?».
Олещук також зауважив, що українські авіатори обов’язково повернуться додому на рідний аеродром.