Про це повідомив експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце в ефірі КИЇВ24.
Маємо розуміти, що, як правило, для таких рішень мають бути ґрунтовні підстави. Ми розуміємо, що ті чи інші рішення, які приймаються, наприклад, тимчасовим відстороненням, вони можуть якраз виключно бути для того, щоб виключити будь-які маніпуляції, навіть на час проведення того ж розслідування.
Долінце зазначив, що саме висновки авіаційного розслідування скажуть, які були причини авіакатастрофи, які були складові елементи – адже в авіації не буває одного фактора аварії – до цього призводить низка подій.
Два фактори, три фактори, п’ять факторів, а можливо й більше, що призводять до авіаційної катастрофи. Зрозуміло вже після завершення хоча б попереднього розслідування буде реально зрозуміло той перелік факторів, які спричинили цю авіаційну катастрофу.
Окрім того, Долінце підкреслив ще одну важливу частину: розслідування все ще триває і фактично, слідчі мають вибудувати увесь ланцюжок подій, які сталися в той день та під час масованої ракетної атаки. А вже після цього – встановити конкретні причини та посадових осіб, що були причетні (або ж ні) до цієї авіаційної катастрофи.
Звільнення Миколи Олещука
Ввечері, 30 серпня стало відомо, що Миколу Олещука звільнили з посади командувача Повітряних сил, Володимир Зеленський підписав відповідний наказ. Причину звільнення не оприлюднювали, але це може бути пов’язано з авіакатастрофою F-16, яка сталася піл час атаки РФ на Україну 26 серпня.
Окрім того, депутатка Мар’яна Безугла у своїй заяві відзначила, що у Повітряних силах дуже погана комунікація і це могло призвести до катастрофи.