Про це заявила міністерка оборони Яна Чернохова під час відкритої дискусії в Празі, повідомляє Radio Prague International.
Деталі: Вона також поінформувала, що Міноборони Чехії представило для міжвідомчого обговорення проєкт нового мандата на навчання в країні українських військових.
Навесні та на початку літа на полігоні Лібава в Оломоуці тренувалися близько 2000 українських військовослужбовців. Згідно з раніше ухваленим рішенням уряду, було поставлено за мету підготувати до кінця 2023 року на території Чехії близько 4000 українських військових.
Чернохова зазначила, що Чехія продовжить надавати підтримку Україні, зокрема, постачанням зброї.
Наша техніка, передана Україні, була навіть не з мобілізаційних запасів. Це була та техніка, яку ми ніколи більше не використовуватимемо, і для роботи з нею навіть не було підготовлено якусь значну кількість військовослужбовців.
На озброєнні Чехії перебуває ескадрилья з 14 винищувачів Gripen.
Нагадаємо, 14 вересня стало відомо, що українські пілоти пройшли навчання на шведських винищувачах четвертого покоління Gripen.
Що відомо про передачу винищувачів Gripen
У червні Швеція оголосила, що дозволить українським пілотам тренуватися на літаках Gripen. Зазначалося, що навчання на літаках шведського виробництва зможуть пройти кілька досвідчених українських льотчиків.
19 серпня Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над отриманням сучасних літаків, які допоможуть нівелювати перевагу Росії в небі.
21 серпня стало відомо, що Швеція поки не планує передавати Україні винищувачі Gripen. Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що його країна сама потребує мати їх на озброєнні.
Довідково
Jas 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління. Дальність польоту такого літака — 3 250 км. Ці винищувачі дешевші за F-16 і легші в опануванні, проте їх не так багато.
Фото: Getty Images