Про це повідомляє WWF-Україна на своєму офіційному сайті.

Зокрема, було зафіксовано загибель стерляді — представника осетрових, що знаходиться на межі зникнення в Україні.

Існує великий ризик, що через забруднення незначні популяції осетрових у Десні опинилися під загрозою скорочення! Якщо ситуація не зміниться, це може мати катастрофічні наслідки для цього унікального виду риб”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, з 26 видів осетрових, які існують у світі, в Україні історично водились шість: білуга звичайна, осетер руський, севрюга звичайна, стерлядь прісноводна, осетер атлантичний та осетер шип.

“Двоє останніх офіційно визнані зниклими на території України через браконьєрство, руйнування природних місць нересту та будівництво гребель. Інші чотири види, хоч і збереглися, але перебувають на межі зникнення”, — пишуть експерти WWF-Україна.

Забруднення Десни та Сейму

28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону. На засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалили рішення заборонити купатися та ловити рибу в Десні.

30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва. 16 вересня Міндовкілля повідомило, що забруднення дісталося Київщини, але в меншій концентрації.

Проте після 10 вересня фахівці почали фіксувати нові забруднення водоймищ. 23 вересня забруднення фіксували на Сумщині.

Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Пізніше цього ж дня цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.