Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в етері телемарафону.
“Кабміном була прийнята постанова № 559. Вона чітко вказує, що електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу як і паперовий. Міністерство оборони надіслало роз’яснення усім уповноваженим органам, які зобов’язані перевіряти ці електронні документи”, — заявила Черногоренко.
Перевіряти документи мають право працівники:
- територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП);
- Державної прикордонної служби України (ДПСУ);
- Національної поліції.
Вона додала, що у разі відмови від розгляду електронного військово-облікового документа, необхідно повідомляти про ці випадки на електронну пошту підтримки застосунку “Резерв+”. У листі потрібно описати ситуацію, яка виникла.
Нагадаємо, у зв’язку з нещодавніми змінами до законодавства щодо мобілізації всіх військовозобов’язаних зобов’язали оновити свої дані протягом 60 днів. Зробити це можна декількома способами. Зокрема через електронний кабінет військовозобов’язаного у мобільному додатку “Резерв+”.
Крім того, з 18 червня у “Резерв+” запрацював QR-код, який скасовує потребу носити з собою паперовий військовий квиток. Проте у мережі скаржаться, що у “Резерв+” не у всіх працює QR-код. Міністерство оборони України прокоментувало причину і пояснило, як вирішити проблему.