Про це розповів в ефірі КИЇВ24 експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук.
Стосовно імпорту електроенергії, дивіться, це звичайно вихід зі ситуації, але оця аварійна допомога, яку ми отримуємо, імпорт, вона в основному закриває так звану базову потребу. Що таке базова потреба енергосистеми в цілому? Це стабілізація частоти й стабілізація напруги. От сама електроенергія, якщо вам потрібен мільйон кіловатів, вам його не доставлять, на жаль, тобто це повністю обсяг, вам можуть доставити якусь частину, там 200 тисяч, 300 тисяч, але не більше. Тобто, по-перше, пропускна потужність маленька, вона низька, скажімо так, ми не можемо отримати навіть на сьогоднішній момент, грубо кажучи, 5 мільярдів кіловатів ми не можемо отримати на рік, а ми споживаємо сьогодні фактично 100 мільярдів кіловатів, ну от округлим таку цифру.
За словами експерта, ця цифра, яку Україна отримує, допоможе лише розв’язати поточні потреби та утримувати енергосистему в поточному стані. Він додав, що нині треба робити ремонти на АЕС, щоб стабілізувати їхню роботу та зменшити навантаження, оскільки ними часто маневрують.
Потужність АЕС збільшують та зменшують, це сьогодні ключове питання. Немає АЕС – немає фактично енергосистеми, це проблема, яка може чекати нас у майбутньому.