Про це в ефірі КИЇВ24 сказав заступник директора української компанії виробників РЕБ, експерт з питань авіації Анатолій Храпчинський.

“Насправді ми кажемо про аеродроми “підскоку”, які використовуються близько до прикордоння України. Ми кажемо про те, що ми зможемо знищити, наприклад, такі аеродроми, як Шайковка, де стоїть стратегічна авіація, Енгельс. Далі йдеться, наприклад, про ті ж склади або виробники авіабомб – це “Арсенал-53”, який знаходиться на відстані близько 600 кілометрів. Завод “Радуга”, завод “Авангард”, це Підмосков’я”, – зазначив він.

Експерт також додав, що Московська область ретельно насичена системами протиповітряної оборони. Це, мабуть, єдине місце в РФ, де велика кількість протиповітряної оборони. Тому  у росіян не вистачає на  захист Єлабугу. Отже з F-16 можна успішно  атакувати більшість аеродромів, які знаходяться поряд з Україною, а це і аеродроми, де базується Су-34, наприклад, на  Кубані, Ростовська область. Тобто всі ці аеродроми стратегічно попадають під ураження з боку України.

Раніше ми повідомляли, що до України почали повертатись перші фахівці з обслуговування винищувачів F-16. Вони матимуть змогу ділитись досвідом з іншими українськими військовими техніками.

Надання винищувачів F-16 Україні

Торік Нідерланди та Данія очолили авіаційну коаліцію, яка має на меті передачу Україні винищувачів F-16. За словами прем’єр-міністерки Данії Метте Фредеріксен, літаки, які передає Данія, будуть у розпорядженні Повітряних сил вже протягом кількох наступних місяців.