Посадовці в Міністерстві фінансів Сполучених Штатів Америки запропонували ввести нові обмеження, спрямовані на зупинку флоту застарілих нафтових танкерів, які допомагають доставляти російську нафту всупереч санкціям, пише The New York Times.
Зазначається, що такі зусилля загальмувалися через занепокоєння Білого дому щодо того, як це вплине на ціни на енергоносії перед виборами у листопаді.
Представники Міністерства фінансів США хочуть посилити тиск на так званий тіньовий флот танкерів, який дозволяє Росії продавати нафту понад граничну ціну в 60 доларів за барель, встановлену у 2022 році. Однак економічні радники в Білому домі стурбовані ризиком підвищення цін на нафту цього літа та зростання цін на бензин у США, що може зашкодити кампанії Байдена на виборах.
Вони не погодилися з пропозиціями, попри те, що чиновники скарбниці представили їм аналізи, які свідчать про низькі ризики значного впливу на ринок нафти, йдеться у статті.
Наразі посадові особи Мінфіну хочуть, щоб адміністрація пішла далі та націлилася на танкери тіньового флоту конкретними штрафами, які могли б обмежити їхній продаж або змусити їх вийти з експлуатації. Минулого місяця європейські чиновники ухвалили рішення про покарання російських суден, які ухиляються від санкцій, доставляючи скраплений газ. Цей варіант можуть доповнити пропозицією Міністерства фінансів щодо нафтових танкерів.
Посадовці Міністерства фінансів у приватному порядку підготували та розповсюдили економічний аналіз, який стверджує, що запропоновані штрафні санкції щодо тіньового флоту навряд чи витіснять російську нафту з ринку, а натомість змусять Москву продавати більшу частину своєї нафти за нижчими цінами.
За словами журналістів, дебати відображають напругу, яка завжди була в основі нових зусиль адміністрації обмежити продажі російської нафти. Вони хочуть послабити московську військову машину без політичної негативної реакції, яка може виникнути через заподіяння шкоди американським водіям.
Раніше ми повідомляли про те, що Велика Британія вирішила боротися з “тіньовим флотом” Росії не лише через відсутність впливу санкцій, а також тому, що обмеження на торгівлю нафтою підіймають ціни на чорне паливо.