Про це повідомив Центр протидії корупції у соцмережах.
За інформацією джерел ЦПК, Максименко заступила на службу 9 травня, за 10 днів до засідання Вищого антикорсуду у її справі.
У ЦПК припускають, що за допомогою мобілізації підозрювана хоче уникнути покарання.
Також у Центрі задаються риторичним питанням, “чи Міноборони скасовуватиме наказ про мобілізацію Максименко так само, як в історії з Насіровим”.
“Поки фігуранти корупційних справ перебувають на службі (переважно у глибокому тилу), строки давності у їхніх справах потрохи спливають. Тому поки депутати не внесуть зміни до закону, десятки фігурантів топсправ, зокрема і Максименко, цілком законно уникнуть покарання“, – йдеться в повідомленні.
ЦПК нагадує, що Максименко викрили у вересні 2024 року. За версією слідства, вона отримала 40 тисяч доларів за вирішення питання про скасування арешту майна та непритягнення особи до кримінальної відповідальності. Гроші знайшли у багажнику автівки.
Згодом за Максименко внесли заставу в 8 млн грн і вона вийшла на волю. Санкція статті, яка інкримінується заступниці прокурора області, передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.
Нагадаємо, що 24 квітня Вищий антикорупційний суд узяв під варту Романа Насірова та збільшив для нього розмір застави з 27 до 40 мільйонів гривень.
Тоді суд частково задовольнив клопотання прокурорки Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка вимагала взяти ексголову ДФС під варту з альтернативою внесення застави розміром 75 млн гривень. Це клопотання стало наслідком спроби Насірова мобілізуватися, вказує ЦПК.
На засіданні прокурорка зазначила, що бажання мобілізуватися повʼязане зі спливом строку притягнення до кримінальної відповідальності, який станеться вже менш ніж за рік. Тоді як Насіров та його захисники стверджували, що мотиви добровільної мобілізації є «боргом державі та обовʼязком».