Про це на своєму телеграм-каналі заявив радник Офісу президента України Михайло Подоляк.
За його словами, одним із «дивних трендів» в експертному політичному середовищі стало прикладання до України так званого західнонімецького варіанту.
Він наголосив, що відповідний план полягає в гіпотетичному взятті під парасольку НАТО частини України, контрольованої сьогодні ЗСУ.
Подоляк назвав цю пропозицію «аморальною».
І не лише тому, що в 1949 році розділили державу, яка розпочала і програла Другу світову війну, а Україна свою війну не починала й не програла. Головне, що за межами обговорень «західнонімецького» варіанту лишаються долі мільйонів людей, які виживають в окупованих містах і селах України.
Посадовець підкреслив, що українців росіяни ґвалтують, викрадають, убивають, депортують, морять голодом у в’язницях, насильно мобілізують до армії.
Їхню ідентичність стирають. Ви впевнені, що терміни «територіальний компроміс», «західнонімецький варіант», «прийняття реалій на землі» точно описують суть пропозицій?
Зеленський представив План перемоги
Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.
Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.
За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.