Про це повідомило агентство AP.
Візит держсекретаря відбувається на тлі напруженості у відносинах між США і Китаєм.
Однак, як зазначає агентство, той факт, що Блінкен здійснює поїздку невдовзі після розмови президента Джо Байдена з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, візиту до Китаю міністерки фінансів Джанет Єллен та телефонної розмови між керівниками оборонних відомств США та Китаю, є ознакою того, що обидві сторони принаймні готові обговорювати свої розбіжності.
Блінкен здійснює візит всього через кілька годин після того, як Сенат США проголосував за законопроєкт про мільярдну допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню.
Ще до того, як Блінкен приземлився в Шанхаї, китайське Управління у справах Тайваню розкритикувало наміри США надати допомогу Тайваню, заявивши, що вона “серйозно порушує” зобов’язання США перед Китаєм, “посилає неправильний сигнал сепаратистським силам, що виступають за незалежність Тайваню”, і штовхає самоврядну острівну республіку в “небезпечну ситуацію”.
Минулого тижня високопоставлений представник Державного департаменту заявив, що Блінкен “підкреслить як в приватному порядку, так і публічно, незмінну зацікавленість Америки в підтримці миру і стабільності через Тайванську протоку”.
70% російського імпорту верстатів в останньому кварталі минулого року походили з Китаю і, ймовірно, використовуються для виробництва балістичних ракет, зазначає видання. У разі відмови США погрожують санкціями проти китайського фінансового сектору.