Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. 

Він розповів, що збільшилося представництво американського континенту. Адже до комюніке офіційно долучилася Організація американських держав, яка об’єднує країни обох Америк, Північної та Південної. А також острівна держава Антигуа і Барбуда.

Увесь світ ми сприймаємо як рівних, і в цьому – наша ідеологічна відмінність від Росії в міжнародних відносинах. Ми поважаємо кожну націю, розраховуємо на кожен голос у співпраці між народами. Саме так побудований Статут ООН – щоб усі держави мали значення.  Путін же хоче, щоб значення мав тільки він або ще той, кого він сам визначить. Це в Росії типово колоніальний погляд на світ, який ми разом з усіма партнерами маємо зламати.

Саміт миру у Швейцарії

16 червня у Швейцарії пройшов другий день Саміту миру щодо України. У ньому взяли участь представники близько 100 країн та міжнародних організацій.

Метою саміту було обговорення та ухвалення консенсусу щодо трьох питань української “формули миру”: ядерна та продовольча безпека, звільнення полонених, у тому числі дітей.

За підсумками зустрічі лідерів була підписана спільна декларація. До неї долучились 80 країн та 4 організації. Серед тих, хто не підписав комюніке — Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.

Якою була спільна заява за підсумками швейцарського саміту — читайте в матеріалі КИЇВ24