Про це розповів голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в інтерв’ю Report.

У нас вистачить ресурсів на два місяці, тому ми почуваємося в безпеці. Щодо фінансування нових хвиль мобілізації, то без демобілізації вона не відбудеться, — сказав Давид Арахамія, та пояснив, що на оснащення та навчання людей потрібні додаткові витрати.

З його слів, на навчання й оснащення людей під час мобілізації потрібні додаткові витрати. Він наголосив, що в цьому питанні Україна має союзників. Зокрема, під час підготовки до контрнаступу в ЗСУ було понад 200 тисяч кваліфікованих військових, деяких з яких пройшли навчання в Румунії, Франції, Італії, Іспанії й інших країнах.

Арахамія додав, що Україна шукатиме можливості фінансування мобілізації коштом внутрішніх джерел, оскільки ситуація із зовнішнім фінансуванням складна.

Нещодавно Євросоюз прийняв програму в 50 млрд євро терміном на 4 роки. Тобто ми маємо певні фінансові кошти на майбутні 4 роки. Минулого тижня я був у США і став свідком підтримки України. Однак усередині ще залишаються невирішеними питання, пов’язані з кордоном, — заявив він.

Необхідна підтримка: що відомо про допомогу Україні від США

Сенат США підтримав під час процедурного голосування початок розгляду законопроєкту про підтримку України та Ізраїлю. Президент Володимир Зеленський заявив, що це «поганий день для Путіна», але до фінального рішення насправді ще далеко.

Наразі в Сенаті США відбуваються дебати щодо законопроєкту про допомогу Україні та Ізраїлю. За результатами дебатів в законопроєкт можуть бути включені правки, якщо так вирішать сенатори.

Своєю чергою, під час візиту до Вашингтону високопоставлені законодавці країн Північної Європи та Балтії висловили тривогу щодо відсутності терміновості та чіткої стратегії з боку Сполучених Штатів стосовно допомоги Україні.