Про це заявив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю для “Цензор.нет”.

Вони і надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більше про те, що якщо людина вчинить повторно те саме, то тоді вже буде реальний строк.

Цуцкірідзе зауважив, що скоріш за все під час вибору умов відбування такого покарання суд керується тим, що ухилянт – це потенційний військовий ЗСУ.

Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була.

За словами Максима Цуцкірідзе, навіть наявність досудового розслідування та підозри не причина звільнити людину від служби.

Тут треба дивитись на те, який запобіжний захід обраний під час розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні.

Також заступник голови зазначив, що в нього був випадок, коли вони встановили за запитом міжнародних колег осіб, відносно яких ведуться слідчі дії в одній з країн Балтії.

Так от один з них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав показання і підтвердив, що до цього злочину причетні ще дві особи, які віддали життя, воюючи за нашу країну. Коли він нам відверто підтвердив наші напрацювання, ми йому вручили підозру, а запобіжний захід не обирали.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що ввечері 30 січня Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

7 лютого Верховна Рада України підтримала урядовий законопроєкт № 10449 про проходження військової служби та мобілізацію. Протягом 14 днів, до 21 лютого, до нормативно-правового акта можна вносити правки, після чого відбудеться друге читання проєкту закону.

Очікується, що остаточно закон буде прийнятий у кінці лютого, а набуде чинності у квітні.