Про це розповів в етері КИЇВ24 головний аналітик національного Інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

Історія з конфіскацією російських активів триває зсередини 2022 року. Я нагадаю, коли на початку повномасштабного вторгнення були заморожені російські активи, тоді на багатьох сайтах, навіть Єврокомісії, писали що заморожені російські гроші треба передати Україні. Але пізніше почали з’являтися повідомлення, що це не можна просто зробити, тому що є багато аспектів.

Іван Ус наголосив, що західні партнери побоюються, що передача заморожених активів Україні може підірвати довіру до країн, які це роблять.

Ця дискусія триває досі. Цей рік розпочався зі статті нобелівського лауреата по економіці Джозефа Стігліца. Він написав, що є побоювання, що передача Україні цих активів підірве довіру до країн які це зроблять. Але як показав досвід, замороження не підірвало цієї довіри.

Нагадаємо, що Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію, яка закликає вилучити заморожені російські активи та використати їх на користь України.

Комітет закликає країни-учасниці Ради Європи та інші держави, у яких є заморожені російські активи, активно співпрацювати у питанні передачі цих активів у цей механізм за підтримки ЄС, США та країн “Групи семи”.

Також, Міністри фінансів країн “Великої сімки” на зустрічі у Вашингтоні не змогли дійти згоди щодо шляхів використання заморожених російських активів на підтримку України. Вони продовжать працювати над можливими варіантами, які представлять лідерам G7 перед самітом в Італії у червні.