Про це пишуть «Схеми».
До рук журналістів потрапила заява Богуслаєва на імʼя керівника ОП Андрія Єрмака, у якій той російською мовою написав: «Прошу додати мене у список на обмін з російською федерацією». Зараз його підозрюють у пособництві росії, колабораціонізмі й протидії ЗСУ. Супровідний лист його адвоката свідчить, що заяву направили в ОП 20 березня 2023 року. Вʼячеслав Богуслаєв також називає себе пенсіонером та інвалідом першої групи.
Своєю чергою представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов зазначив, що Україна робить усе можливе для повернення своїх військовополонених і утримуваних цивільних.
«Що стосується обміну конкретних людей, то ми можемо коментувати це лише за результатами», – підкреслив Юсов.
Колишньому президенту «Мотор Січі» інкримінують регулярне підсилення російського війська. Його підприємство протягом багатьох років постачало в росію авіадвигуни для штурмової авіації та запчастини до них. Цього йому було мало, оскільки Богуслаєв не лише допомагав росіянам, але й, наскільки міг, послаблював сили оборони України.
У розслідуванні «Схем» опублікували розмови Богуслаєва з бізнес-партнерами та підлеглими. Завдяки цьому стало відомо, що у квітні 2022 року він хотів заблокувати передачу гелікоптера Мі-2 для потреб Головного управління розвідки.
21 квітня українські розвідники й місцева адміністрація звернулися до «Мотор Січі», щоб реквізувати гелікоптер на потреби військових з повною компенсацією його вартості. Такий крок дозволений законодавством України в умовах воєнного часу. Попри законність вимог ГУР, Богуслаєв вирішив перешкоджати реквізиції і наказав підлеглим сховати документацію на Мі-2. Також він віддав вказівку пошкодити гелікоптери, а саме розладнати двигун і зняти агрегат. Із представниками ГУР Богуслаєв наказав «поводитися жорстко».
Коли гелікоптер таки реквізували, ексочільник «Мотор Січі» наказав «підняти скандал» і «оформити все до суду».
«Вони, бл***, будуть в мене просити стояти на ногах», — заявив тоді Богуслаєв.
Фото: Схеми