Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час форуму “Україна. Рік 2024”.

Ми підійшли до моменту першого саміту (Глобального саміту миру – ред.). Перший інавгураційний саміт. Я сподіваюся, що він буде навесні. Нам не можна упустити дипломатичну ініціативу. Він відбудеться у Швейцарії.

Зеленський наголосив, що Україна хоче, щоб другий саміт пройшов не на Європейському континенті. Така інформація з’явиться найближчими тижнями або місяцями.

Окрім того, щодо можливої участі РФ у нових Глобальних самітах миру, Зеленський заявив, що “коли країни підготують відповідний документ (за підсумками першого Глобального саміту миру – ред.), це не означає, що Росія прийме цей документ”.

Ніхто не може гарантувати, хто там тоді буде з їхнього боку, ми не знаємо. Але в будь-якому випадку ми говоримо, що цей документ буде представлено перемовниками у тому чи іншому форматі російській стороні.

Президент наголосив, що після цього Україна буде готова до другого саміту та відповідних дипломатичних кроків щодо справедливого миру та завершення війни.

Конференція “Україна. Рік 2024”: що відомо

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що план на 2024 рік готовий. Він також зазначив, що міністерство координує роботу зі спорудження фортифікацій і на сьогодні вже вдалося обладнали кілька тисяч опорних пунктів та вогневих позицій.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наголосив, що українська оборонна промисловість за 2023 рік виросла у шість разів. Більша частина цих спроможностей вже законтрактована. Він також пообіцяв, що українці “частіше чутимуть про наземні дрони”. Він також додав, що в України зʼявилася зброя, яка вразила ціль на 700 км.

Цьогоріч Україні вдасться перевиконати план президента України щодо дронів для військових. Тільки FPV-дронів цьогоріч буде більше, ніж мільйон, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Також, він додав, що Українські військові зможуть керувати дронами, перебуваючи далеко від фронту.

Окрім того, під час форуму Шмигаль заявив, що в Україні будується великий завод по виробництву турецьких “Байрактарів”.

Протягом 2024 року Україна очікує отримати від Сполучених Штатів Америки (США) 11,8 млрд доларів фінансової допомоги.

Україна проводить консультації з регуляторами ЄС та США щодо відкриття повітряного простору, повідомив міністр розвитку громад Олександр Кубраков.

Інформація про наявність у рф іранських ракет не відповідає дійсності. РФ також не використовує північнокорейські ракети в масштабному форматі.