Про це пише The Guardian.

Виконувач обов’язків заступника держсекретаря США Вікторія Нуланд описала «відверті та важкі» переговори під час двогодинної зустрічі в столиці Нігеру, коли командири повстанців знову відмовилися піддатися міжнародному тиску і відступити.

Нуланд повідомила журналістам, що вона зустрілася з офіцерами, в тому числі з бригадним генералом Мусою Салау Барму, якого було призначено новим начальником військового штабу. Проте її прохання зустрітися з самопроголошеним новим лідером Нігеру, генералом Абдурахаманом Тіані, або із затриманим обраним президентом Мохамедом Базумом, який перебуває під домашнім арештом не задовольнили.

Також вона назвала бунтівних офіцерів несприйнятливими до закликів США повернути країну до цивільного правління.

Це була перша розмова, в якій Сполучені Штати пропонували свої добрі послуги, якщо є бажання з боку людей, які несуть за це відповідальність, повернутися до конституційного порядку.

Заступниця держсекретаря попередила про наслідки для відносин Нігеру зі США – якщо хунта не відновить Базум або піде шляхом сусіднього Малі, викликавши російських найманців «Вагнера».

За її словами, Барму добре знайомий зі співпрацею зі Сполученими Штатами через свою минулу участь у спецпідрозділах.

Люди, які вчинили ці дії тут, дуже добре розуміють ризики для свого суверенітету, коли запрошують «Вагнер».

Нагадаємо, що 26-27 липня внаслідок перевороту влада в Нігері була захоплена військовими, які контролюють ключові адміністративні будівлі. Був повалений законно обраний проамериканський президент Мохамед Базум.

Згодом генерал Абдурахман Чіані, який очолив державний переворот у Нігері, оголосив себе новим лідером країни.

Крім того, Сполучені Штати вирішили провести евакуацію деяких співробітників і їхніх сімей зі свого посольства в Нігері після перевороту, який стався минулого тижня. А президент США Джо Байден закликав хунту негайно звільнити демократично обраного президента країни Мохамеда Базума та його родину, яких утримують після держперевороту.

А вчора, 7 серпня, хунта, яка захопила владу у Нігері, закрила повітряний простір країни, попередивши про напад «іноземної держави».

Фото: відкриті джерела