Про це в етері КИЇВ24 повідомив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Проблема полягає в тому, що 1,7 ГВт не можна ефективно передати на велику відстань, дуже великі втрати. Електрична енергія передається повітряними лініями електропередач, це так і називається. Коли вона передається, дуже велика кількість втрачається у довкіллі, у навколишньому природному середовищі.

Він додав, що для того, щоб передати електричну енергію до Києва, важливо розраховувати, що 40% з неї не дістанеться Києва. Натомість спрямовувати електроенергію на Дніпро чи Харків взагалі недоцільно та неможливо з економічних чи будь-яких інших міркувань. Насамперед проблеми виникли у Харкові, адже там окупанти зруйнували маневрові потужності.

Туди фактично не доходить імпорт. Тому й виникли проблеми у найбільш розвиненому промисловому районі на Дніпропетровщині, зокрема у Кривому Розі, бо туди важко переслати електричну енергію з Правобережної України.

 

Раніше також повідомляли, що у неділю, 12 травня, Україна отримувала аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Зазначається, що обсяг екстреного постачання склав менше ніж 3% від добового споживання.