У виданні Reuters дізнались декілька ймовірних причин затримки.
Співрозмовники агентства розповіли, що незрозуміло, чому Іран не поставив пускові установки з ракетами Fath-360, про що попереджали на Заході. Це, мовляв, викликає питання про те, коли в Росії почнуть користуватися ними й чи станеться це взагалі.
На момент заяви від США про постачання іранської зброї до РФ Тегеран ще не передав жодної пускової установки.
Існує декілька можливих причин затримок постачання
Експерти, що спілкувалися з Reuters, зазначають, що одною з причин може бути те, що цивільні вантажівки, які Іран модифікував для запуску своїх ракет, недостатньо надійні, щоб працювати “під час суворої української зими”.
Тому для перевезення іранських ракет Росія могла б почати модифікацію власних військових транспортних засобів.
Ще одна причина може полягати в тому, що, затримуючи постачання, Іран “дає простір” для нових переговорів із західними державами щодо послаблення напруженості. Річ у тім, що новий президент Ірану Масуд Пезешкіян зустрінеться з європейськими чиновниками на полях Генеральної Асамблеї ООН наступного тижня.
Співрозмовники видання додають, що якби Тегеран відправив Росії іранські ракети, якими окупанти вдарили б по Україні, то це могло б викликати осуд Ірану на Генеральній Асамблеї.
Що передувало
Нагадаємо, що в серпні видання Reuters із посиланням на джерела в європейській розвідці писало, що Іран може передати Росії сотні балістичних ракет Fath-360 малої дальності з супутниковим керуванням.
7 вересня стало відомо одразу з двох західних ЗМІ, що передання ракет до Росії вже відбулося, вони відвантажені у порту в Каспійському морі. При цьому в Ірані відкидають звинувачення у постачанні ракет Росії.
США засудили постачання Іраном балістичних ракет РФ та запровадили санкції проти іранської авіакомпанії Iran Air, а також низки компаній та посадовців.
Уряди Франції, Німеччини та Великої Британії також засудили іранський експорт балістичних ракет до Росії. Зокрема країни пообіцяли вжити негайних заходів для скасування двосторонніх угод про авіасполучення з Іраном.